HomeProjektekProjektek 2010-2011Tanulási zavarok feltárása

Tanulási zavarok feltárása

Foglalkozás a tanulási zavarral küzdő gyerekekkel

Predkladateľ: Základná škola s materskou školou s vyučovacím jazykom maďarským Salka Názov projektu: Diagnostika porúch učenia

Ciele projektu:

• vzdelávanie našich pedagogických pracovníkov v oblasti špeciálnej pedagogiky
  • pomocou testov - zostrojených pozvaným odborníkom – identifikovať prípadné poruchy učenia u vybraných žiakov
  • cieľom prednášok odborníkov (špeciálneho pedagóga, psychológa) je, aby :
  • - učitelia podľa získaných informácií vedeli ľahšie spoznať u detí vývinové poruchy učenia,- boli schopní vytvoriť prostredie podnecujúce schopnosti a potreby žiakov s PU,- aj sami vedeli vybrať pre nich vhodné metódy, pomocou ktorých žiaci môžu prekonávať prekážky pri zvládnutí učiva,- zlepšiť spoluprácu rodičov detí s PU a pedagógov.

Termín projektu:  október 2010 – máj 2011

A pályázat kiírója: ING biztosító társaság, ill. LION charitatív egyesület
A pályázat címe: Tanulási zavarok feltárása
A pályázat célja:

• pedagógusaink képzése a speciális pedagógia terén
  • tanulási zavarral(zavarokkal) küzdő gyerekek azonosítása
  • a szakemberek(speciális pedagógus, pszichológus) által tartott előadások célja:
  • - a kapott információk alapján a pedagógusok könnyebben felismerjék a tanulási zavarokat, ill.azokat a gyermekeket, akik diszlexiával, diszortográfiával, diszgráfiával, diszkalkúliával küzdenek,- a tanárok képesek legyenek megfelelő környezetet biztosítani ezen gyerekek számára,- önállóan ki tudják választani a megfelelő metódusokat, amelyekkel a „diszes“ problémák csökkenthetőek.

A képek a tanárok számára szervezett előadáson készültek. Az ógyallai speciális-pedagógiai központ (Súkromné centrum špeciálno-pedagogického poradenstva v Hurbanove) két munkatársa, Mgr.Matović Misák Jutka és Kiss Mária tartottak előadást a tanulási zavarok fajtáiról, felismeréséről és kezeléséről.

• ING-sanca-pre-deti-1
  • ING-sanca-pre-deti-2