HomeRendezvények2013Tehetséghidak program

Tehetséghidak program

A Magyarországon már évek óta működő "Tehetséghidak program" elnevezésű projekt keretén belül látogattak el hozzánk Egerből a Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium diákjai. A háromnapos rendezvény közös része szerdán este egy fergeteges táncházzal és népi játékokkal kezdődött. Másnap az egri és szalkai diákok kölcsönösen bemutatkoztak egymásnak. Az egriek megismerkedtek a helyi népi hagyományokkal, közösen megtekintették a szalkai és a keszi szakrális emlékeket, a pincefalut, túráztak a Gomb-hegyre. Mindkét iskola diákjai zászlókat készítettek, melyeket jelképesen a Gomb-hegy tetején kicseréltek. A csütörtöki program a vadászházban ért véget, ahol bográcsgulyás várta az egész napos program során elfáradt diákokat és kísérőiket. Péntek délelőtt a játék számháborúval folytatódott, majd az egriek további kézműves foglalkozásokon vettek részt a Tájházban.

Tehetséghidak program - május 15  Tehetséghidak program - május 16  Tehetséghidak program - május 17